Hayat devam edecek biliyorsun. Düşlerimiz de sürecek, hayallerimiz de.

Başım çok ağrıyor NONO, hissedebiliyor musun? Yanımda sen yoksun ya, hiçbir antibiyotik fayda vermez bana. Yavaşça gözlerimi kapasam ve sessizce uykuya dalsam… Kimse bilmese benim varlığımı, yok olsam, kaybolsam, zamanın içinde yitip düş olsam…

Ölüyorum NONO, tut ellerimden ve devam etsin bu hikâye. İkimizi anlatan bir öykü olsun sadece, korkularımızı barındıran. Ama ne olur yardım et bana. Sen olmazsan devam etmez, sen olmazsan sürmez, sen olmazsan anlamsızlaşır. Tut ellerinden hikâyemin ve bizi bekleyen tüm korkularımızla savaşalım. Tekrardan yeşersin dünyamız, tekrardan çiçek açsın bahçelerimiz. Birlikte yürüyelim basılmamış karlar üzerinde ve birlikte toplayalım papatyalarımızı.

Uyudun mu?

NONO, kimsenin bilmediği izler taşıyorum kalbimde. Konuşursam yıkılacak dünyam, susarsam bitecek hayalim.

NONO, ışıklar neden söndü? İnsanlar uykuda mı? Ya kötüler, onlar da uyuyorlar mı?

Sus, konuşma.

Cesaretimi kaybediyorum. Yürüyemeyeceğim daha fazla. Görüyor musun NONO, etrafımızdaki karanlık gitgide büyüyor. Çemberimiz daralıyor. Sıkışıyoruz geçen her dakikada, ne kadar uğraşsak boş. Bir sen varsın çarpışan var gücünle, bir de ben. Cephanemiz, silahımız yok. Senin cesaretin, benim yüreğim yeter mi acep her şeyin üstesinden gelmeye? Dayanabilir miyiz? Tut ellerimden NONO, tut. Gücümü senden alıyorum. Sen tutmazsan ellerimden, buz kesecek parmaklarım. Sarıl bana NONO, sarıl. Sen sarıl ki, içimi saran korku terk etsin beni. Bir bütün olarak üstesinden gelelim kötülüklerin ve bizi bekleyen baharlara kavuşalım.

Ne o NONO, yoksa korkuyor musun?

Gözlerini neden kaçırdın?

Açık konuş, korkuyor musun?

Üstesinden gelemeyeceğine inandırıyor seni, değil mi?

Asla gücün yetmeyecek başarmaya, diyor.

Bırak konuşsun içindeki şeytan,

NONO,

Sen aldırma ona, güven bana.

Hadi ne olur güven…

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir